. .    .    . .
Home eShop Kontakt
 
Hotel a penzion pro seniory FORT ROXY, Init... Litovická 476, Hostivice, Praha-západ
Hotel a penzion pro seniory FORT ROXY, Init... Litovická 476, Hostivice, Praha-západ  
Provozní doba
  
Pondělí  Nonstop
Úterý   Nonstop
Středa   Nonstop
Čtvrtek   Nonstop
Pátek   Nonstop
Sobota   Nonstop
Neděle   Nonstop

  
 
 

Nestátní penzion pro seniory Fort Roxy v Hostivicích

Penzion pro seniory, krátkodobé a dlouhodobé pobyty, denní stacionář.
Poskytování individuálních služeb v domácím prostředí s kvalitní ošetřovatelskou péčí, rehabilitace a ergoterapie, pravidelná návštěva lékaře.

Penzion poskytuje komplexní služby seniorům z celé ČR a je určen pro mobilní nebo částečně mobilní seniory (s francouzskými holemi, holemi či chodítkem). Klienti jsou ubytování v jedno a dvoulůžkových pokojích s kompletním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybaveny pohodlným nábytkem, barevnou televizí a interním telefonem pro spojení s personálem.  V budově se nachází 3 jednolůžkové pokoje a 22 dvojlůžkových pokojů, některé s balkónem. Celková kapacita je 47 lůžek. V případě  volných lůžek je možno krátkodobě ubytovat nejbližší příbuzné. Klienti si mohou vzít s sebou malé drobnosti (fotografie, obrázky, vázičky, knihy). Zázemí tvoří jídelna s  50 místy, velká a malá denní místnost, pokoj sester, vyšetřovna a také tělocvična k udržení kondice stejně tak jako soběstačnosti. K dispozici jsou také pedikúra a kadeřnictví. Senioři mají k dispozici zahradu s venkovním posezením a v letním období i s krbem. Pro pojízdné klienty je možno zaparkovat automobily v oploceném areálu. V budově je útulný restaurant s příjemným posezením.
 


Ceník - kategorie hospitalizace a ubytování. Platné od 1.1.2008

Kategorie Název 2 lůžkový pokoj 1 lůžkový pokoj
1 Propustka 500,-Kč 500,-Kč
2 Zcela/částečněsoběstačný 800,-Kč 1.000,-Kč   
3 Nesoběstačný, ležící 1.000,-Kč    1.100,-Kč   

Ceny zahrnují: Celodenní stravování, úklid v pokojích a společenských prostorách, praní a výměna ložního a osobního prádla, různé společenské aktivity a zájmové programy, 24 hodinová přítomnost odborného personálu, lékařský dohled, údržba a správa budovy, zahrady, veškeré spotřebované energie a vodu, televizní poplatky, odvoz komunálního odpadu.

Denní stacionář:  Denní stacionář je krátkodobý dohled pro seniory. Postaráme se o Vaše příbuzné během Vaší pracovní doby. Cena 300,-Kč/den zahrnuje 2x svačinu, oběd, aktivační programy, podávání léků a odborný dohled 9 hodin.

Stacionář

Další možností, kterou Vám nabízíme, je denní péče o seniory, která je ve stejném rozsahu jako pro trvale ubytované. Jedná se v podstatě o "mateřskou školku". Postaráme se o vaše seniory během vaší pracovní doby. Dopravu klientů do  a ze zařízení si zajišťuje rodina sama.

Seniorům se věnuje zdravotní sestra, dochází ergoterapeut a rehabilitační pracovník. Senioři mohou sledovat televizi, číst denní tisk, hrát společenské hry, věnovat se drobným rukodělným pracím a výtvarným činnostem. Důraz je kladen na udržování fyzické a psychické kondice stejně tak jako udržení soběstačnosti. V budoucnu  budou moci klienti sledovat kulturní vystoupení v areálu penzionu, například představení dětí z mateřské školky a základní školy, přednášky na různá zájmová témata. Obec Hostivice také nabízí v blízkém okolí s rybníky vhodné k zajímavým vycházkám. Pro některé seniory je také atraktivní snadná dostupnost Prahy nebo nákupního centra Zličín městskou hromadnou dopravou se zastávkou před penzionem. V případě zájmu a dobrého zdravotního stavu jsou připraveny výlety na nedaleký Karlštejn, Křivoklát, Okoř, Průhonice atd.

Stravování.  V budově je umístěna restaurace s celodenním provozem, která zajišťuje přípravu jídel a veškeré služby spojené se stravováním. Jídelníček sestavuje dietní sestra včetně diet. Strava je pestrá, podávána 4 krát denně. Součástí jídelníčku jsou mléčné výrobky, domácí moučníky, ovoce,  studené i teplé nápoje, které jsou k dispozici celodenně. Velký důraz je kladen na dodržování pitného režimu klientů. Jídelníček lze částečně upravovat dle přání klientů. Seniorům je samozřejmě přístupná i restaurace pro veřejnost s širokou nabídkou.

Péče. O klienty se starají v nepřetržitém provozu kvalifikované zdravotní sestry se zkušeností v péči o seniory. Jsou prověřeny několikaletou praxí na nemocničních lůžkách následné péče. Provádějí komplexní ošetřovatelskou péči, sledování zdravotního stavu, pravidelné podávání léků, spolupracují s lékaři. Do penzionu dochází pravidelně obvodní lékař a dle potřeby jednou za dva až tři týdny navštíví klienty lékař s druhou atestací v oboru interní lékařství.

Penzion se nachází v klidném prostředí Prahy-západ, 10 km od pražského letiště
a 25 minut od pražského centra.
Přístup k penzionu veřejnou dopravou je zajištěn autobusy č. 306 a 357 (zastávka Zličín).
Z Bílé Hory, kam vedou tramvajové linky č. 8 a 22,
je hotel dostupný autobusovou linkou č. 347.

 

   Hotel a penzion pro seniory FORT ROXY, Inita spol. s r.o. Litovická 476, Hostivice, Praha-západ, Web: www.fortroxy.cz
   © 1999-2019 All rights reserved, Technology & design by Info-SERVIS Czech Republic, © foto Wikipedia
   Admin | Aktualizováno 06.10.2010     Katalog: www.prag-info.cz